Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Absolwent
 

 Jarosław Bieniecki

 

Absolwent kierunku stosunki międzynarodowe. Przez rok studiował również Nauki Polityczne w USA.

 
Sześciokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach długodystansowych. W swoim zawodowym życiu zajmował się doradztwem strategicznym, energetyką, usługami e-commerce. 10 lat spędził zarządzając  projektami, sprzedażą, strategią bądź operacjami w takich firmach jak ING Bank Śląski, France Telecom, Energa-Obrót, Webinterpret lub doradzając dużym firmom z ramienia Deloitte oraz McKinsey & Company. W 2014 r. opuścił świat korporacji, by podbijać Polskę a potem świat organizując Runmageddon.
 
Jednocześnie pełnił funkcję Dyrektora Sportowego Maratonu Warszawskiego oraz wspólnie z bratem założył i organizował Bieg Rzeźnika.
 
Obecnie, poza zarządzaniem Runmageddonem, występuje w roli mówcy inspiracyjnego oraz inwestora w zakresie inicjatyw związanych ze sportem.
 
Jest szczęśliwym ojcem 10-letniego Igora i 7-letniej Mai.
 

 Wystawiaj się na próby, podejmuj wyzwania

 

Co Pana inspiruje i/lub motywuje do działania?

Otwierając firmę myślałem głównie o tym, jak wyróżnić się na rynku, jak zbudować przewagi konkurencyjne, dzięki którym damy wyjątkową wartość uczestnikom  oraz o pozytywnym domknięciu budżetu.
Obecnie nakręca mnie to, jak bardzo ludzie zmieniają się dzięki udziałowi w Runmageddonie, jakie przemiany w nich zachodzą i jak stają do walki o lepszą wersję siebie. Motywuje mnie też rozwój siebie i rozwój zespołu, z którym pracuję.

Dodatkowo, w utrzymaniu motywacji pomaga mi wizja Runmageddonu, która obejmuje międzynarodowy rozwój i uczynienie z Runmageddonu globalnego brandu inspirującego ludzi do brania z życia więcej.

Jak studia w SGH pomogły Panu w rozwoju kompetencji liderskich?

Trudno mi powiedzieć, że wprost wykorzystuję kompetencje nabyte w szkole. Studia dały mi jednak szeroką podbudowę wiedzy, i pewność siebie, które pozwalały mi łatwo wdrażać się w kolejne branże. Studia na SGH funkcjonują też na rynku jako swoisty „stempel jakości” w CV.

Jaką radę dałby Pan studentom i studentkom SGH marzącym o założeniu własnej firmy?

Zastanów się głęboko, co lubisz robić i idź w to! Nie przejmuj się, że nie zarobisz kokosów na początku – ważne, żeby to, co robisz, było „Twoje”, żeby Cię cieszyło i żeby chciało Ci się tym bawić. Z takim podejściem bez wątpienia będziesz się wyróżniać na rynku i dasz swoim klientom zupełnie inną wartość, niż konkurencja. A już prowadząc firmę sam(a) zobaczysz, gdzie możesz szukać dodatkowych przychodów.

I najważniejsze – nie przestawaj się uczyć. Nie mówię o kolejnych kursach (choć oczywiście, czemu nie?), tylko o tym, żeby poszerzać swoją wiedzę z zakresu zarządzania, leadershipu, marketingu, wiedzy branżowej itd. – tylko wtedy masz szansę stale rozbudowywać swoją wartość a tym samym cieszyć się rozwojem własnym i nieuchronnie następującym po nim rozwojem finansowym.

Cenna lekcja, którą może się Pan podzielić ze studentami SGH (sukces lub porażka, czego to Pana nauczyło).

Jestem mało pokornym człowiekiem, więc mimo licznych sukcesów i dość wysokich stanowisk w siedmiu korporacjach, w których pracowałem, pięciokrotnie wyrzucano mnie z pracy. Zwłaszcza za pierwszymi razami był to dla mnie duży szok, poczucie niesprawiedliwości, odrzucenia itd. Za każdym razem jednak szybko mobilizowałem się, sprawnie znajdowałem pracę w innej branży i byłem zmuszony do jej poznania, do zdobycia nowych kompetencji, słowem – do rozwoju. Dzięki tym doświadczeniom nabrałem głębokiego przekonania, że – co by się nie wydarzyło – dam sobie radę. Takie poczucie warte jest wszelkich pieniędzy, bo pozwala ryzykować, pozwala podejmować wyzwania i stawiać sobie ambitne cele.
Jaki z tego wniosek? Wystawiaj się na próby, podejmuj wyzwania - startuj w konkursach, pracuj zagranicą, zmieniaj branże, stanowiska, zespoły – tak zdobędziesz poczucie, że poradzisz sobie niezależnie od okoliczności. A – jak wspomniałem wcześniej – tylko z takim przekonaniem podbijesz świat. Powodzenia!!! 😊
 
 
 

 Sylwetki naszych absolwentów

 
Jarosław Bieniecki - Twórca i CEO Runmageddon, najbardziej ekstremalnego biegu z przeszkodami w Europie