Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Absolwent
Jesteś tu: Absolwent > Polski > news

Letnia edycja EUD i AME w 2018 r. w Warszawie

2018-03-13 coe kategoria: informacja 13 marca 2018 r. rozpoczną się zajęcia tegorocznej, letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty w Warszawie. W bezpłatnych spotkaniach o tematyce ekonomicznej, realizowanych w Szkole Głównej Handlowej, tradycyjnie wezmą udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjaliści.

Wykłady Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) oraz Akademii Młodego Ekonomisty (AME) prowadzone są w SGH od 2008 r. Zajęcia te mają na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci oraz pomoc ich rodzicom w odpowiednim wychowaniu ekonomicznym młodzieży.

Inicjatywy EUD i AME realizowane są przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi.

Projekty działają w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich SGH oraz ekspertów. W realizacji warsztatów pomagają wolontariusze: studenci SGH oraz psychologii, pełniący role opiekunów grup uczniowskich.

 

 
 

 

Młodzi słuchacze EUD i AME biorący udział w kolejnych zajęciach otrzymują wpisy do specjalnego indeksu, które są poświadczeniem ich obecności na spotkaniach. Każdy student obecny na minimum 4 z 6 wykładów w danym semestrze, otrzymuje dyplom ukończenia nauki, podpisany przez rektora SGH. Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem. 

 

 
 

 

Cykl sześciu spotkań kończy się testem wiedzy. Uczniowie, którzy osiągną w nim najwyższe wyniki otrzymują nagrody rzeczowe oraz tytuł najlepszego studenta danej edycji programu.

Więcej informacji na temat Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty znaleźć można na stronach http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl i http://www.gimversity.pl.

Archiwum