Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Absolwent
 

 Sonia Wędrychowicz

 
Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGH, Brunel University Bachelor of Arts in European Business Studies, Pace University New York Intermediate accouting course, Carlerton University Ottawa Management Leadership Course.
 
 
Liderka transformacji cyfrowej z ponad 24-letnim doświadczeniem w bankowości, w firmach w Europie i w Azji. Karierę zaczynała w Citi Banku w Polsce, gdzie spędziła ponad 18 lat przed przeprowadzką do Azji 6 lat temu. 3 lata pracowała w Malezji jako Consumer Bank Country Head w Standard Chartered Bank, w 2015 r. przeniosła się do DBS Bank w Singapurze, gdzie zajmowała się czołowymi projektami związanymi z transformacją cyfrową. W czasie przeprowadzki do Azji rozpoczęła trenowanie sztuk walki, w tym Muay Thai i kickboxing. W grudniu 2017 uzyskała czarny pas. Podczas treningów odkryła dużo podobieństw pomiędzy kickboxingiem a kompetencjami liderskimi i menedżerskimi. Chętnie dzieli się tymi doświadczeniami podczas spotkań ze studentami. Ze studentami SGH spotkała się w czerwcu 2018 roku.
 
 

 Never, never, never give up!

 
 
Co Panią inspiruje i/lub motywuje do działania?
 
Moją największą motywacją do działania jest praca z ludźmi oraz poczucie, że  nieustannie się rozwijam i uczę. Miałam niesamowite szczęście pracować z wieloma wybitnie utalentowanymi ludźmi od początku mojej kariery. Z radością i dumą obserwuję ich sukcesy i cieszę się, że miałam szansę z nimi pracować. Zawsze powtarzam, że rozwój i kariera moich pracowników to największe osiągnięcia w mojej własnej karierze.
 
Jak studia w SGH pomogły Pani w rozwoju kompetencji liderskich?
 
Studia w SGH były dla mnie pierwszym krokiem  w dorosły świat, przeprowadzką z małego miasteczka i  próbą sił w stolicy, w otoczeniu bardzo utalentowanych i ambitnych ludzi. To była również  pierwsza próba odnalezienia się w nowym miejscu, nauka otwartości na zmianę i zawarcia  relacji z nieznajomymi ludźmi. Myślę, że ten komfort wynikający ze zmiany i chęć podejmowania ryzyka były dla mnie ważnymi elementami decydującymi o postępach w mojej karierze. Studia są też niesamowitą okazją do nawiązywania relacji, które często trwają przez całe życie. Uczą również pracy zespołowej, która jest bardzo podobna do tej, z którą spotkamy się w życiu zawodowym. 
 
 
Jaką radę dałaby Pani studentom i studentkom SGH zainteresowanym rozwojem międzynarodowej kariery?
 
 
Myślę, że warto rozpocząć karierę w Polsce, ponieważ można się u nas sporo nauczyć. Niewiele osób wie, że Polska jest liderem na rynku światowym w zakresie innowacji i nowych rozwiązań. Polski MBank był inspiracją dla stworzonego przez mój zespół Digibanku w Indiach i Indonezji, który w krótkim czasie zdobył miano najlepszego cyfrowego banku na świecie. Po kilku latach warto spróbować swoich sił za granicą, ponieważ niesamowicie poszerza to horyzonty i pozwala zdobyć unikalne doświadczenia. Ważne jest jednak, aby tę międzynarodową karierę rozpocząć na wyższym stanowisku,  gdyż w przeciwnym wypadku start na nowym terenie może być trudny i zamiast przyspieszyć naszą karierę, może ja spowolnić. 
 
 
Cenna lekcja, którą może się Pani podzielić ze studentami SGH (wynikająca z sukcesu, porażki lub innego doświadczenia).
 
Winston Churchil powiedział: Never, never, never give up! Nigdy się nie poddawaj! Pytana o porażki w mojej karierze, zawsze odpowiadam, że liczba moich porażek zdecydowanie przekroczyła liczbę moich sukcesów, lecz żaden z nich nie byłby możliwy i nie doprowadziłby mnie do miejsca, w którym jestem, gdybym nie wyciągnęła z nich wniosków. Chciałabym wiec poradzić studentom, aby nie przestawali próbować, byli otwarci na zmiany, nieustannie się uczyli i odkrywali nowe obszary oraz  podejmowali ryzyko. Ponieważ, jak zawsze mówili u nas ludzie w departamencie ryzyka: No risk - no fun! 
 
 
 

 Sylwetki naszych absolwentów

 

Sonia Wędrychowicz - Managing Director, Head of Technology Transformation, JPMorgan Chase New York