Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ABSOLWENT SGH
Klub Absolwentów SGH : Klub Absolwentów SGH – Absolwenci SGH, pozostań w kontakcie z Uczelnią | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Absolwent - Klub Absolwentów SGH
Absolwent
 

 Warsztaty dla absolwentów 05/02/2020

 
Już 5 lutego w ramach Klubu Absolwentów SGH zapraszamy na warsztaty: „Walenty: byk czy niedźwiedź? Jak skutecznie inwestować na giełdzie, żeby zachwycić walentynkowym prezentem.” Przyjdź i przekonaj się sam, czy masz potencjał i odpowiedni apetyt na ryzyko, aby stać się Inwestorem na rynku kapitałowym. Zapraszamy na niecodzienne spotkanie z wyjątkową osobą, której sukcesy i wieloletnie doświadczenie z pewnością zachęcają do zgłębienia arkanów giełdy.

Mamy nadzieję, że po warsztatach każdy uczestnik będzie mógł odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto budować swoją przyszłość finansową w oparciu o inwestycje na rynku kapitałowym. Na warsztatach dowiesz się, jak inwestować, aby optymalizować relację ryzyko vs dochód. Omówimy tajemnice inwestorów i analityków oraz siłę trendów rynkowych. Poznasz znaczenie funkcjonujących w środowisku maksym - dowiesz się kiedy przychodzi Mikołaj, na czym polega efekt stycznia co znaczą sell in May and go away, risk on i risk off, fear and greed.


OPIS WARSZTATÓW:

• Podstawowe zasady oraz reguły skutecznego inwestowania.

• Podstawowe błędy, jakie popełniają początkujący inwestorzy.

• Jak dobrze zarządzać portfelem  - dywersyfikacja portfela, czyli właściwa relacja ryzyko vs dochód z inwestycji na rynku kapitałowym.

• Jak analizować rynki, gdy nie mamy dużo czasu, a z rynku napływa wiele informacji?

• Czy warto inwestować w fundusze inwestycyjne otwarte i ETF’y?

• Na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze funduszy, TFI, czy samego zarządzającego?

 

Kiedy: 5 lutego 2020 r., godz. 17:30-20:30

 Gdzie: sala 152, budynek główny SGH
 
UWAGA! Obowiązuje rejestracja poprzez FORMULARZ
 

Warsztaty poprowadzi:

 

Rafał Lerski - absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, posiada tytuł CFA oraz  PRM i FRM. Ponad 25-letnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu aktywami oraz doradztwie inwestycyjnym, zarówno w zakresie instrumentów dłużnych, jak i udziałowych, analizie rynków finansowych oraz zarządzaniu ryzykiem finansowym zdobywał na rynku kapitałowym pracując najpierw jako makler w Biurze Maklerskim BPH, a następnie w Biurze Maklerskim PKO BP. Przez kolejne lata już jako Zarządzający Funduszem, pracował w PTE Skarbiec-Emerytura, następnie w CDM Pekao pełnił rolę doradcy inwestycyjnego i stratega rynkowego w Zespole Analiz. Doświadczenie zawodowe zdobywał też w Banku BPS na stanowisku Naczelnika Wydziału Ryzyk Finansowych. Od 2008 rok związany był z firmą Expander Advisors jako Główny Analityk Inwestycyjny i Dyrektor Wydziału Analiz. W latach 2011-2012 pracował jako Fund Manager w Qatar National Bank, współzarządzając funduszem akcji BRIC. Od 2013 roku jest związany z Grupą BNP Paribas, gdzie w ramach Biura Maklerskiego odpowiedzialny był za nadzorowanie działalności zarządzania portfelami, doradztwa inwestycyjnego oraz pośrednictwa w realizacji zleceń – usług realizowanych na rzecz klientów Bankowości Prywatnej. Od 2013 jako Członek Zarządu pełni również rolę Dyrektora Inwestycyjnego w BNP Paribas TFI, będąc odpowiedzialnym za stworzenie ram procesu inwestycyjnego. Jest też współzarządzającym funduszami lokującymi aktywa na rynkach globalnych.


2020.01.15_Klub_Absolwentow_SGH_warsztaty_fb_cover_Obszar roboczy 1.jpg

 

 

 o Klubie Absolwentów SGH

 

Klub Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest inicjatywą mającą na celu integrację środowiska absolwentów SGH. Prowadzi go Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami.

Uczestnictwo w Klubie Absolwentów jest bezpłatne i daje następujące korzyści:
  • Kartę Absolwenta SGH uprawniająca do zniżek w ramach Programu Rabatowego i imprez organizowanych przez Klub;
  • zaproszenia do udziału w spotkaniach i konferencjach organizowanych w SGH;
  • możliwość nawiązania kontaktów biznesowych;
  • możliwość odnawiania i nawiązywania kontaktów z absolwentami różnych kierunków i roczników;
  • możliwość zamieszczania i otrzymywania ofert pracy, praktyki staży przez serwis Kariera;
  • informacje o ofercie edukacyjnej SGH w zakresie dokształcania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Do Klubu Absolwentów SGH zapraszamy osoby, które ukończyły w SGH studia licencjackie, magisterskie lub doktoranckie bądź uzyskały w SGH stopień lub tytuł doktora, doktora habilitowanego, profesora.

 Klub Absolwentów SGH z wizytą w Mennicy_1.JPG 

 

 
 
 

 Archiwum warsztatów

 
​Zachęcamy do zapoznania się z tematyką wcześniejszych spotkań w ramach Klubu Absolwentów SGH oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 Harmonogram najbliższych warsztatów dla absolwentów sgh

 
11/12/19 – Namaluj swój biznes, czyli model biznes Canvas w praktyce. 

14/01/20 - Noworoczna lista osobista, czyli plan samorozwoju w 2020.

05/02/20 - Walenty: byk czy niedźwiedź? Jak skutecznie inwestować na giełdzie, żeby zachwycić walentynkowym prezentem?


Wszystkie spotkania odbędą się w sali 152.
 

 karta absolwenta

 

Korzyści z posiadania Karty Absolwenta:

Kartę Absolwenta SGH mogą otrzymać osoby, które są uczestnikami Klubu Absolwentów SGH.
 
Aby przystąpić do Klubu, należy wypełnić deklarację oraz przesłać skan dyplomu ukończenia studiów lub nadania stopnia/tytułu naukowego na adres:
klub_absolwentow@sgh.waw.pl.
Plik skanu należy nazwać następująco: "nazwisko_imię_rok ukończenia studiów". Wypełnienie deklaracji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Klubu Absolwentów.
 
Karta wydawana jest bezpłatnie. Czas oczekiwania na Kartę wynosi ok. 4 tygodni. Karty wysyłamy pocztą.
 
KARTA_green_Aw1.jpg 
 

 Program rabatowy

 
 

 sieci społecznościowe