Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
ABSOLWENT SGH
Klub Absolwentów SGH : Klub Absolwentów SGH – Absolwenci SGH, pozostań w kontakcie z Uczelnią | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Absolwent - Klub Absolwentów SGH
Absolwent
 

 Warsztaty dla absolwentów 11.12.2019

 

Już 11 grudnia kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań Klubu Absolwentów, tym razem dotyczące ważnego aspektu związanego z inicjowaniem działalności gospodarczej w oparciu o model biznesowy - canvas.


Warsztaty pt. „Namaluj swój biznes – czyli Model Business Canvas w praktyce” będą potwierdzeniem znanej wypowiedzi twórcy modelu, Alexandra Osterwaldera, który definiuje siebie jako przedsiębiorcę, doradcę i teoretyka biznesu: „Za większością porażek nowych rozwiązań stoi po prostu ich nieuporządkowanie i niedopracowanie”.


Uczestnicząc w warsztatach dowiesz się, jak zilustrować, opisać, zaprojektować, zmapować, stworzyć lub zmodyfikować swoją wizję na zarabianie pieniędzy poprzez działalność gospodarczą – czyli swój model biznesowy. Dostarczymy Ci płótno i farby, a Ty pod okiem doświadczonego „malarza” zwizualizujesz  kanwę swojego biznesu. Jeśli zaś jesteś twórcą wdrożonego już pomysłu na biznes, możesz dowidzieć się jak udoskonalić swoje dzieło.


Zapraszamy na szkolenie absolwentów, w tym śmiałków, którzy rozważają zamianę etatu w korporacji na posadę kowala własnego losu. Must have przedsiębiorczych – Business Model Canvas.


Kiedy: 11 grudnia 2019 r., godz. 17:30-20:30

Gdzie: sala 152, budynek główny SGH

UWAGA! Obowiązuje rejestracja poprzez FORMULARZ


Warsztaty poprowadzi Waldemar Rogowski, dr hab. nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, profesor nadzwyczajny w Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji SGH. Kierownik Zakładu Zarządzania Ryzykiem w Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji SGH. Absolwent (magisterium) Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (studia podyplomowe z zakresu prawa handlowego). Wieloletni praktyk gospodarczy – Dyrektor Departamentów Ryzyka i Klientów Korporacyjnych wiodących instytucji finansowych, obecnie Główny Analityk Kredytowy w Biurze Informacji Kredytowej. Przez wiele lat ekspert ONZ ds. Rozwoju Przemysłowego UNIDO. Jako konsultant Banku Światowego, wieloletni Recenzent ds. wycen przedprywatyzacyjnych spółek, głównie z sektora energetycznego, wydobywczego oraz finansowego – kontrakt dla Ministerstwa Skarbu Państwa RP.

Autor lub Współautor ponad 100 publikacji z dziedziny finansów przedsiębiorstwa publikowanych w renomowanych czasopismach polsko i anglojęzycznych. Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstwa, w tym w szczególności w rachunku efektywności inwestycji, wycenie przedsiębiorstw, analizie finansowej, predykcji zagrożenia upadłością, CSR i SRI oraz zarządzaniu ryzykiem. Prowadzi zajęcia zarówno w ramach studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich, MBA, jak i na ponad 30 studiach podyplomowych organizowanych przez SGH, PAN, Uniwersytet Jagielloński. Na stałe współpracuje z firmą szkoleniową eForum Bankowość i Finanse www.eforum.com.pl

Dwukrotny laureat prestiżowej nagrody studenckiej przyznawanej co roku przez studentów SGH – Inspiracja Roku.

 

 o Klubie Absolwentów SGH

 

Klub Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest inicjatywą mającą na celu integrację środowiska absolwentów SGH. Prowadzi go Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami.

Uczestnictwo w Klubie Absolwentów jest bezpłatne i daje następujące korzyści:
  • Kartę Absolwenta SGH uprawniająca do zniżek w ramach Programu Rabatowego i imprez organizowanych przez Klub;
  • zaproszenia do udziału w spotkaniach i konferencjach organizowanych w SGH;
  • możliwość nawiązania kontaktów biznesowych;
  • możliwość odnawiania i nawiązywania kontaktów z absolwentami różnych kierunków i roczników;
  • możliwość zamieszczania i otrzymywania ofert pracy, praktyki staży przez serwis Kariera;
  • informacje o ofercie edukacyjnej SGH w zakresie dokształcania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Do Klubu Absolwentów SGH zapraszamy osoby, które ukończyły w SGH studia licencjackie, magisterskie lub doktoranckie bądź uzyskały w SGH stopień lub tytuł doktora, doktora habilitowanego, profesora.

 Klub Absolwentów SGH z wizytą w Mennicy_1.JPG 

 

 

 Wcześniejsze spotkania Klubu Absolwentów SGH

 
Galeria zdjęć z warsztatów "Sztuka szybkiego i efektywnego przyswajania informacji", które poprowadził Dominik Ludwiczyński, absolwent SGH, doktorant w Kolegium Zarządzania i Finansów (23 października).

Galeria zdjęć ze spotkania z Arturem Banachem, Partnerem w Movens Capital, funduszu VC inwestującym w firmy technologiczne o potencjale międzynarodowym - "10 najważniejszych kroków do polskich jednorożców – perspektywa VC i przedsiębiorcy" (10 maja).

Galeria zdjęć z warsztatów „5 kroków managera do zaangażowanego zespołu” (17 kwietnia). Spotkanie poprowadziła Beata Tarnowska, absolwentka SGH, coach biznesu i mentorka.

Galeria zdjęć z warsztatów "Krótko, zwięźle i ciekawie – czyli jak mówić, by zaintrygować i porwać publiczność" (26 lutego). Warsztaty poprowadziła Kinga Strzelecka.

Galeria zdjęć z warsztatów "3xZ = SUKCES" (22 stycznia). Spotkanie prowadziły: Kinga Strzelecka, Doradca Kariery SGH, psycholog, trener biznesu oraz Paulina Mechło, psycholog, neurokognitywista, trener biznesu (tbc). 
 
 
 

 Harmonogram najbliższych warsztatów dla absolwentów sgh

 
28/11/19 – Gwiazdka na kredyt? Co powinieneś wiedzieć o własnym scoringu, aby nie obudzić się z bólem głowy po świętach.

11/12/19 – Namaluj swój biznes, czyli model biznes Canvas w praktyce.

14/01/20 - Noworoczna lista osobista, czyli plan samorozwoju w 2020.

05/02/20 - Walenty: byk czy niedźwiedź? Jak skutecznie inwestować na giełdzie, żeby zachwycić walentynkowym prezentem?


Wszystkie spotkania odbędą się w sali 152.
 

 karta absolwenta

 

Korzyści z posiadania Karty Absolwenta:

Kartę Absolwenta SGH mogą otrzymać osoby, które są uczestnikami Klubu Absolwentów SGH.
 
Aby przystąpić do Klubu, należy wypełnić deklarację oraz przesłać skan dyplomu ukończenia studiów lub nadania stopnia/tytułu naukowego na adres:
klub_absolwentow@sgh.waw.pl.
Plik skanu należy nazwać następująco: "nazwisko_imię_rok ukończenia studiów". Wypełnienie deklaracji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Klubu Absolwentów.
 
Karta wydawana jest bezpłatnie. Czas oczekiwania na Kartę wynosi ok. 4 tygodni. Karty wysyłamy pocztą.
 
KARTA_green_Aw1.jpg 
 

 Program rabatowy

 
 

 sieci społecznościowe